
PRESS BG NEWS AGENCY – СОФИЯ – 19 АПРИЛ – ИВАН ВЪРБАНОВ
Ето какво заяви лидерът на „Прогресивна България“ – Румен Радев пред репортерите в изборната нощ, след края на гласуването за 52-о Народно събрание:
„Най-напред благодаря на българските граждани, на хората с мен и екипа ми. Благодаря на всички, които гласуваха по съвест, независимо за кого. Благодарност и към нашите сънародници в чужбина, които чакаха с часове на опашки и показаха, че милеят за България.
Разбира се, благодаря на хората от комисиите и службите, които организираха тези избори, и особено на органите на МВР, които положиха неимоверни усилия в борбата срещу срамното за България явление – купения вот.
Гласувахме активно, победихме апатията. Недоверието в българската политика все още е голямо и ни предстои много работа. Това е победа на надеждата над недоверието, това е победа на свободата над страха. Това е и победа на морала.
Защото хората отхвърлиха високомерието и самодоволството на старите партии и не се поддадоха на лъжите и манипулациите. Когато излязат окончателните резултати, тогава ще говорим конкретно. Служебните министри трябва до един да си подадат оставките, когато встъпи в длъжност новият кабинет.“
/PRESS BG NEWS AGENCY, Иван Върбанов/


Leave a Reply